Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

 w AKTUALNOŚCI, Bez kategorii
🔵 Dzisiaj, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie! 🔵
Jest to dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu oraz podkreślenie potrzeb i wyzwań, z jakimi spotykają się osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny.
🔵 Co roku, zespół międzynarodowej organizacji Autism-Europe (AE), której głównym celem jest realizacja praw osób z autyzmem w krajach Europy oraz poprawa jakości ich życia, współpracuje z organizacjami członkowskimi przy tworzeniu kampanii społecznych uwrażliwiających na potrzeby osób z autyzmem. Przygotowywane są wspólnie dla wszystkich krajów na 2 kwietnia!
🔵 Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski. W dniu 2 kwietnia budynki na całym świecie, w tym również kilkadziesiąt obiektów w Polsce zostanie podświetlonych na niebiesko.
🔵 Wy również możecie wyrazić swoją solidarność poprzez np. oświetlanie swojego domu, nałożenie ubrania w kolorze niebieskim lub udostępniając ten wpis swoim znajomym!
Zachęcamy wszystkich do podjęcia działań na rzecz podniesienia świadomości na temat autyzmu oraz do dążenia do zapewnienia lepszego zrozumienia i wsparcia dla osób ze spektrum autyzmu.
Razem możemy pracować na rzecz bardziej przyjaznego i dostępnego świata dla każdego!

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać

Skip to content