Zaangażuj się
Strona główna Bezpłatna aplikacja ASDetect

Wydarzenia

Bezpłatna aplikacja ASDetect

Dodano: hws-admin
Opublikowano: 12 grudnia 2023

Wspieraj Fundację Alpha, przekazując darowiznę. 

Swoim wsparciem umożliwisz dostosowanie aplikacji ASDetect dla polskich rodziców, pomagając odkrywać wczesne objawy autyzmu u ich dzieci!

Fundacja Alpha

 24 2030 0045 1170 0000 0390 7810
konto do wpłat – bank Paribas

’Cieszę się z nadchodzącej możliwości, kiedy na polskim rynku pojawi się aplikacja dedykowana wsparciu rodziców w badaniach przesiewowych dotyczących trudności społecznych i komunikacyjnych u dzieci. Co równie istotne, ta innowacyjna platforma będzie całkowicie darmowa dla rodziców. Stanowi to przełom, ponieważ jest to pierwsza aplikacja tego rodzaju, mająca na celu asystowanie rodzicom w trosce o rozwój swoich dzieci.

Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z dostępnością wizyt u specjalistów, rodzice otrzymają możliwość samodzielnego monitorowania postępów i rozwoju swoich dzieci za pomocą udostępnionych w aplikacji funkcji i materiałów. To pozwoli im ocenić, czy ich dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia. Badania jednoznacznie wskazują, że im wcześniej zauważymy ewentualne trudności – już od pierwszego roku życia – i zintensyfikujemy relacje, tym skuteczniej dziecko będzie rozwijać się społecznie i komunikacyjnie.

Zachęcam Państwa do aktywnego udziału w tworzeniu tej aplikacji. Dzięki Waszej współpracy, aplikacja pozostanie całkowicie bezpłatna dla wszystkich rodziców. Ponadto, dostępność aplikacji w języku polskim, dostosowana do specyfiki naszego regionu, sprawi, że będzie ona dostępna dla wszystkich rodziców, bez względu na ich lokalizację czy sytuację finansową. Aplikacja będzie łatwo dostępna z poziomu każdego telefonu komórkowego, umożliwiając szerokie korzystanie z jej możliwości.’

 

dr hab. Anna Prokopiak

Prezes Fundacji Alpha

 

 

 

 

O aplikacji ASDetect:

Oparta na metodzie SACS-R, ASDetect to bezpłatna aplikacja mobilna, która prowadzi rodziców i opiekunów przez starannie dostosowane oceny, uwzględniające specyfikę wieku dziecka.

Aplikacja posługuje się filmami z udziałem dzieci, zarówno ze spektrum autyzmu, jak i bez, aby wizualnie ukazać tematy związane z kluczowymi etapami rozwoju komunikacji społecznej. Skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych, obejmując grupę dzieci w wieku od 11 do 30 miesięcy. Po przeprowadzeniu oceny, rodzice otrzymują rezultat w postaci stwierdzenia 'niskiego’ lub 'wysokiego’ prawdopodobieństwa spektrum autyzmu, a także kompleksową wiadomość e-mail z oficjalnymi wynikami, które mogą przekazać Specjaliście.

ASDetect bazuje na ponad dekadzie badań przeprowadzonych w Olga Tennison Autism Research Centre na Uniwersytecie La Trobe w Australii. Metoda oceny autyzmu opracowana w ramach badań charakteryzuje się dokładnością na poziomie 83%.

Od swojej premiery w lutym 2016 roku, aplikacja ASDetect została pobrana ponad 115 000 razy i dostępna jest w językach: angielskim, chińskim mandaryńskim, hiszpańskim i słowackim. Stanowi ona przełom w dziedzinie badań nad wczesnym wykrywaniem spektrum autyzmu, oferując rodzicom i opiekunom innowacyjne narzędzie wspierające.

Co mówią rodzice o aplikacji:

„Gdybyśmy mieli ASDetect, kiedy nasz najstarszy syn był niemowlęciem, z łatwością zidentyfikowalibyśmy, że ma ASD. Filmy ułatwiają zrozumienie zachowań dziecka”.

„Myślę, że wszyscy rodzice martwią się trochę, gdy ich dziecko nie mówi wcześnie lub ma problemy z komunikacją. I zastanawiają się, czy to jest „normalne”. Korzystanie z tego typu aplikacji sprawiło, że poczuliśmy się swobodnie w zrozumieniu zachowań”.

„Zdecydowanie poleciłbym korzystanie z aplikacji każdemu rodzicowi, który ma jakieś obawy”.

„Dziękuję za stworzenie aplikacji. To dzięki niej mój syn został zdiagnozowany tak wcześnie (tuż przed drugimi urodzinami) i mogliśmy wcześnie zacząć terapię”.

Cytaty pochodzą od rodziców z Australii

Czytaj także

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, wysłuchać i wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób. Nie wahaj się z nami skontaktować – Twój głos jest dla nas ważny!

Skontaktuj się
Menu
Wyszukaj
Skip to content