Zaangażuj się
Strona główna „Dorośli w spektrum autyzmu” w Galerii Ratusz

Wydarzenia

„Dorośli w spektrum autyzmu” w Galerii Ratusz

Dodano: hws-admin
Opublikowano: 17 czerwca 2021

Do 30 lipca zapraszamy do odwiedzenia Galerii Ratusz!

Zwiedzanie po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 81 466 1915.

Autorem prac jest Paweł Bajew. Związany z Lubelszczyzną, mieszka w Puławach, jest laureatem licznych konkursów, nagród i wyróżnień. Dla Fundacji Alpha tworzy obrazy, które przybliżają świat osób, podkreślając wyjątkowość
i osobowość bohaterów fotografii. Do zdjęć Pawłowi Bajewowi pozowali dorośli ze spektrum autyzmu, którzy są związani z Fundacją Alpha. Tematem sesji były ich pasje i marzenia. W charakterystycznym dla Pawła Bajewa stylu powstały osobiste portrety zwracające uwagę na to, co modele uznali dla siebie za najbliższe, najważniejsze i najciekawsze.
Ważny przekaz płynący z tej kolekcji to wskazanie na cechy, które łączą osoby ze spektrum autyzmu z otoczeniem
i przybliża ich do innych ludzi. Sytuacja osób dorosłych ze spektrum autyzmu często jest skomplikowana, a jednak bywa pomijana w publikacjach i mało nagłaśniania w sferze medialnej. Fundacja Alpha nie traci kontaktu ze swoimi przyjaciółmi, kiedy z dzieci stają się nastolatkami i dorosłymi. Towarzyszy im w ich drodze rozwoju i wspiera.
Autyzm dorosłych dotyczy wielu osób: naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, członków rodziny.
Znalezienie odpowiednich sposobów komunikacji i funkcjonowania sprawia, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym, oferując światu swoje umiejętności i zaangażowanie. Poprzez spojrzenie na ich pasje i marzenia, łatwo zauważyć to co nas wszystkich łączy. Bohaterką fotografii okładkowej kalendarza jest Magda Popławska – aktorka teatralna i filmowa, uhonorowana licznymi nagrodami. Od lat wspiera inicjatywy, które prowadzą do wzrostu świadomości i wrażliwości społecznej. Swoim udziałem w projekcie zachęca by „być czujnym i czułym” wobec osób nieneurotypowych, szczególnie zaś dostrzegania dorosłych w spektrum autyzmu.

Dzięki udostępnionej przestrzeni przez Urząd Miasta Lublin wystawa jest prezentowana w Galerii Ratusz.

Więcej zdjęć z wystawy można zobaczyć na portalu Urzędu Miasta Lublin www.lublin.eu

Wystawa w Galerii Ratusz

Logo Miasto Lublin

Czytaj także

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, wysłuchać i wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób. Nie wahaj się z nami skontaktować – Twój głos jest dla nas ważny!

Skontaktuj się
Menu
Wyszukaj
Skip to content