Zaangażuj się
Strona główna „Szczęśliwa 13-stka” nasza wystawa urodzinowa na placu Wolności

Wydarzenia

„Szczęśliwa 13-stka” nasza wystawa urodzinowa na placu Wolności

Dodano: hws-admin
Opublikowano: 12 lipca 2020

Na placu Wolności w Lublinie można oglądać urodzinową wystawę Fundacji Alpha, która opowiada o historii organizacji oraz przedstawia jej działalność. Projekt wystawy przygotowała Małgorzata Rybicka, związana z Fundacją Alpha od momentu jej powstania, a fotografie wykonał Paweł Bajew.

Wystawa w przestrzeni miejskiej to pomysł, by w sposób dostępny w sytuacji zagrożenia COVID uczcić rocznicę założenia Fundacji Alpha. Wystawa stoi w jednym z najurokliwszych punktów centrum Lublina, obok fontanny na placu Wolności. Trzy stojaki, udostępnione przez Miasto Lublin, przedstawiają historię i wybrane działania oraz zespół Fundacji Alpha, opowiadają o spektrum autyzmu oraz zapoznają z najmłodszymi uczestnikami zajęć proponowanych przez organizację.

Wystawa to kompozycja stworzona przez artystkę Małgorzatę Rybicką z Jej prac, wykonanych w czasie 13. lat pracy na rzecz Alphy, uzupełnionych o fotograficzne kolaże autorstwa znanego fotografika Pawła Bajewa. Otwarcie w gronie przyjaciół i partnerów Fundacji Alpha odbyło się 29 czerwca, a można ją oglądać do 20 lipca 2020 r. 

„13 lat minęło bardzo szybko! Stały rozwój Fundacji Alpha to możliwość zmiany dla wielu osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich. Kładziemy też duży nacisk na dzielenie się naszą wiedzą i pracujemy nad podnoszeniem świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Wystawa ma na celu w sposób przyjazny i dostępny przekazać wiedzę i przedstawić nasze działania” – mówi prezeska Fundacji Alpha Anna Prokopiak

Czytaj także

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, wysłuchać i wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób. Nie wahaj się z nami skontaktować – Twój głos jest dla nas ważny!

Skontaktuj się
Menu
Wyszukaj
Skip to content